صادرات به روسیه،قزاقستان،ازبکستان،قرقیزستان،ترکمنستان،بلاروس،اکراین
گواهینامه های صادراتی

بکارگیری استانداردهای بین المللی کیفیت جهت صادرات  

چند دهه‌ای هست که کیفیت در تولید به عنوان یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین موضوعات مطرح در صنایع و جوامع صنعتی جای خود را باز کرده است. این عامل مهم طی این سال‌ها به تدریج وارد صنعت کشورهای در حال توسعه نیز شده و به نوعی محوریت یافته است.

آشنایی با استاندارهای بین المللی کیفیت:


ایزو مدیریت کیفیت – ایزو 9001

هدف از استقرار سيستم مديريت كيفيت ايزو 9001 در سازمان اثبات توانايي پايدار آن سازمان در تامين محصولاتي مطابق بانيازمندي هاي مشتري و الزامات قانوني است كه با به كارگيري موثر نظام و فرآيند هايي براي بهبود مداوم آن و تضمين برآوردن الزامات قانوني و نيازمندي هاي مشتري، رضايت مشتريان را ارتقاء می بخشد.

استاندارد ایزو 22000

ایزو 22000 نظام مدیریت ایمنی مواد غذایی یک استاندارد جهانی است. همه کسانی که در زنجیره تولید ماده ی غذایی دخالت دارند نظیر تولید کنندگان مواد اولیه ، تولید کنندگان خوراک دام و آبزیان ، پرورش دهندگان دام طیور و آبزیان و شرکت های حمل و نقل کالا ، انبارهای نگهداری محصول ، تولید کنندگان مواد افزودنی ، تولید کنندگان مواد بسته بندی ، تولید کنندگان مواد شیمیایی ، نظافت و گندزدایی سطوح کارخانه های مواد غذایی و نیز شرکت های خدمات رسانی تحت پوشش این استاندارد جهانی هستند.

HACCPاستاندارد

سیستم HACCP در سازمان با توجه به اجرای مراحل کنترل مناسب و موثر در طول فرآیند های پذیرش مواد اولیه، تولید محصول، انبارش و نگهداری و ارسال محصول به سازمان اطمینان می دهد که با شناسایی نقاطی که واقعاَ باید از لحاظ ایمنی کنترل شوند، با حداقل هزینه، مطمئن ترین پایش ها را انجام می دهد. همچنین ایجاد اطمینان در مصرف کنندگان محصولات و پیشگیری از مخاطرات شیمیایی،  میکروبی و فیزیکی وآلرژی زایی که ممکن است در فرآورده های غذایی موجب صدمه به مشتری و کاهش اعتبار سازمان شود.

HALAL گواهینامه حلال

این استاندارد توسط گروه کارشناس استاندارد سازمان کنفرانس اسلامی ایجاد و توسعه یافته است. در این استاندارد، احکام اسلامی عرفا ً شامل احکام پذیرفته شده و باورهای اسلامی میان کلیه مذاهب بدون در نظر گرفتن تنوع آن در کشورهای مختلف می شود.

صادرات به عراق

گواهینامه گوست(GOST-R) استاندارد روسیه و کشورهای سی آی اس

        

این گواهینامه یک سند اصلی برای عبور از گمرکات است. این گواهی تایید می کند که محصول مطابق با الزامات کیفیت و ایمنی طبق استانداردهای معتبر روسیه است.GOST-R روسیه یک گواهی انطباق ضروری است که امکان تصویب ترخیص، برای ورود و فروش در بازار روسیه را فراهم می آورد.

گواهینامه انطباق محصول با استانداردهای بین المللی ( Product certification ) پس از انجام نمونه برداری و انجام آزمونهای تاییدی محصول, توسط آزمایشگاههای بین المللی و اكردیته، به محصولات تایید شده واحدهای تولیدی اعطاء می شود.این گواهینامه تضمینی بین المللی برای محصولات تولیدی واحدهای صنعتی بوده و از جهت حضور در بازارهای جهانی , صادرات كالا , افزایش فروش و رضایت هرچه بیشتر مصرف كنندگان مورد توجه این صنایع واقع شده است.کشورهای آسیای میانه و مشترک المنافع در راستای ایجاد مناطق آزاد تجاری و کنترل کالاهای ورودی به کشورشان، ضمن تدوین استانداردهای ملی و منطقه ای خود ، استانداردهای سابق اتحاد جماهیر شوروی و در حال حاضر استانداردهای کشور روسیه را بعنوان مرجع پذیرفته اند. این استانداردها GOST نام دارند.

اخذ گواهینامه GOST_R به معرفی و فروش محصولات شما اعتبار میبخشد و با بودن نشان GOST بر روی محصولات شما،فروش قابل توجهی را در پی خواهد داشت.

Государственный стандарт России نمونه ها گواهینامه گوست:

گوست اختیاری (رنگ آبی)،شما جهت درج این نشان بر روی محصولات خود و صادرات به کشورهای مختلف میتوانید از گوست اختیاری استفاده کنید(حسن نیت شما به خریدار)،ولی با این نشان محصولاتی که شامل گوست اجباری میشوند وارد خاک روسیه و کشورهای سی آی اس نمیتوانند بشوند. متاسفانه شرکت های ایرانی با این تفکر که دارای برگه گواهی استاندارد گوست GOST-R هستند اقدام به عقد قرارداد با طرف روسی نموده و با این تعهد که استاندارد گوست انها را تایید نموده است در حال حاضر در گمرک اجازه ترخیص ندارند.هزینه گواهینامه ها ی گوست بستگی به نوع کالای صادراتی و مقدار آن دارد.

گوست اجباری (رنگ زرد) ،این نوع گواهینامه که شامل برخی از مواد میشوند را خریدار شما در خاک کشورهای نامبرده باید تهیه کند و مسئولیت کالای که میخواهد وارد کند را باید بپذیرد.پرداخت هزینه های گواهینامه اجباری بصورت توافقی بین فروشنده و خریدار انجام می شود.

گواهینامه گوستگواهینامه گوست


تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت بیز ایران24 محفوظ می باشد ©

طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس